Paulina Świst – mistrzyni erotycznych kryminałów

Paulina Świst ze strony www.taniaksiazka.pl to polska autorka jednych z najbardziej poczytnych kryminałów ostatnich lat. Po głośnym debiucie wkroczyła na stałe na polski rynek książkowy, stając się niekwestionowaną mistrzynią popularnego w ostatnich latach nurtu gatunkowego. Jej powieści to połączenie sensacyjnej historii z pełnymi erotyzmu romansami w tle. Po jakie książki pisarki warto sięgnąć w pierwszej kolejności?

Bestsellerowy cykl “Prokurator”

Książkowy sukces Pauliny Świst rozpoczęła wydana w 2017 roku powieść “Prokurator”. Jej główną bohaterką jest odnosząca zawodowe sukcesy, a przy tym niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska, pracująca jako adwokat. Trzydziestoletnia kobieta musi mierzyć się jednak nie tylko z niełatwymi sprawami groźnych przestępców, ale i prywatnymi problemami – zdradą męża i dojmującą samotnością. Poszukując kogoś, kto ukoi jej zranione serce, spotyka tytułowego prokuratora, Łukasza. Szybko łączy ich gorący romans, ale wkrótce okazuje się, że będą musieli stanąć przeciwko sobie na sali sądowej. Kinga ma bronić “Szarego”, niebezpiecznego przestępcę, który w dodatku jest jej krewnym. A to właśnie Łukasz pragnie jak najszybciej wsadzić go do więzienia…Czy ich romans przetrwa mimo niełatwej próby, przed jaką postawią ich zawodowe zobowiązania? W dodatku obrona “Szarego” zaczyna wikłać bohaterkę w coraz większe niebezpieczeństwa…Sukces pierwszego tomu skłonił pisarkę do kontynuacji w postaci dwóch kolejnych tomów – “Komisarz” oraz “Podejrzany”. Trylogia szybko doczekała się statusu bestsellera, ugruntowując pozycję Pauliny Świst na polskim rynku wydawnicznym.

Pozostałe powieści pisarki


Poza wspomnianą trylogią Paulina Świst napisała również kilka niepowiązanych z cyklem powieści. Spośród nich warto sięgnąć chociażby po serię “Karuzela”, w ramach której ukazały się dotychczas trzy tomy – “Karuzela”, “Sitwa” i “Paprocany”. Autorka po raz kolejny zaskakuje czytelników połączeniem spektakularnego romansu z kuluarami przestępczego świata. Tym razem czytelnicy poznają Piotra i Olę, którzy postanawiają dzięki swojej wiedzy prawniczej nielegalnie wzbogacić się w szemranym biznesie. Łączą ich jednak nie tylko wspólne interesy, ale i gorące uczucie, które zdaje się być niemożliwe do wygaśnięcia… Do czasu, gdy ich przestępstwa podatkowe wychodzą na jaw, a Piotr ucieka przed wymiarem sprawiedliwości i zaszywa się, pozostawiając Olę na pastwę losu. Kobieta trafia do aresztu, gdzie będzie musiała rozważyć, czy ważniejsza okaże się lojalność wobec ukochanego czy własne bezpieczeństwo. Czeka ją także zmierzenie się ze swoim wyniszczającym nałogiem: uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, które daje o sobie we znaki za więziennymi kratami.