Bestsellerowe powieści “Pauliny Świst”

Paulina Świst to polska pisarka, uznawana za jedną z najchętniej czytanych autorek kryminałów. Jej debiutancka powieść “Prokuratora” wkrótce po publikacji stała się książkowym bestsellerem, na długo dominując pośród najlepiej sprzedających się powieści. Twórczość Pauliny Świst uznawana jest za połączenie pióra Katarzyny Bondy z erotycznymi wątkami rodem z powieści E. L. James. Podpowiadamy, które spośród powieści pisarki warto przeczytać.

“Prokurator” – debiutancka trylogia

Opublikowany w 2017 roku “Prokurator” to najgłośniejsza książka Pauliny Świst. Powieść opowiada o losach czarującej pani adwokat, Kingi Błońskiej. Trzydziestoletnia prawniczka ma za zadanie stanąć w obronie groźnego przestępcy o pseudonimie “Szary”. Przed kobietą niełatwe zmagania na sali rozpraw, zwłaszcza że nikt nie może dowiedzieć się o jej powiązaniu z oskarżonym. Kinga musi jednocześnie uporać się z prywatnymi problemami. Zdradzona przez męża kobieta szuka mężczyzny, który pocieszy ją po niełatwym rozstaniu. Przypadkowo poznaje Łukasza, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. To nie będzie jednak łatwe uczucie, gdy okaże się, że mężczyzna pracuje jako prokurator, a w dodatku stanie przeciwko niej na sali rozpraw, gdzie wytoczy akt oskarżenia przeciwko “Szaremu”. Błońską czekają nie lada wyzwania, zarówno na arenie zawodowej jak i w sercu… “Prokurator” otwiera trylogię, która stała się książkowym hitem ostatnich lat. W ramach liczącej trzy tomy serii przeczytamy również kolejne części: “Komisarza” oraz “Podejrzanego”.

Inne książki pisarki

Po sukcesie “Prokuratora” Paulina Świst napisała jeszcze kilka powieści, pracuje również nad kolejnymi, które niebawem mają trafić na półki księgarń. W ramach twórczości pisarki warto sięgnąć po trylogię “Karuzela”, będącą mieszanką powieści miłosnej i sensacyjnej. Bohaterami cyklu są Piotr i Ola – prawnicy, których łączą nielegalne interesy. Wspólnie usiłują dorobić się majątku na oszustwach podatkowych i wykorzystywaniu niejasnych przepisów. Poza biznesem spotykają się także prywatnie, lecz ich gorący romans staje pod znakiem zapytania, gdy ich interes odkrywa policja. Ola zostaje aresztowana, a Piotr pozostawia ukochaną i ucieka przed prawem. Kobietę czeka niełatwa decyzja: będzie musiała wydać ukochanego lub wziąć odpowiedzialność wyłącznie na swoje barki. Czeka ją więzienie, ale wyrok może zostać skrócony, jeśli Ola wyzna, kto był jej wspólnikiem. Jednak czy miłość można postawić na szali z wolnością? Racjonalne myślenie utrudnia jej odwyk, do którego zostaje zmuszona w areszcie.