Kryminalne sensacje z miłością w tle

Paulina Świst (https://www.taniaksiazka.pl/autor/paulina-swist) to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek literatury kryminalnej, swoje książki wydaje pod pseudonimem. Z jej utworów można wiele się dowiedzieć na temat prywatnego życia przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Sama autorka prywatnie jest prawniczką i prowadzi kancelarię w Warszawie, więc tę problematykę zna od podszewki.

Mroczne tajemnice prawników

Świst w swoich utworach łączy tematykę kryminalną z romansową, miłosną. “Prokurator” to książka z 2017 roku, w której główna bohaterka, adwokatka, rozstaje się z mężem po tym, jak dowiaduje się o jego zdradzie. Aby nie myśleć o swoich problemach, oddaje się pracy i zaczyna prowadzić sprawę przestępcy “Szarego”, który okazuje się jej bratem. W dodatku pewnej nocy upija się i spędza noc z nowopoznanym mężczyzną, który okazuje się prawnikiem zajmującym się tą samą sprawą, co ona. Co wyniknie z takiego skomplikowania spraw? Książka ta to pierwsza część serii o tym samym tytule – kolejne części “Komisarz” i “Podejrzany” również świetnie łączą problemy miłosne z zawodowymi i sprawiają, że nie sposób oderwać się od lektury do ostatniej strony.

Kolejnym cyklem autorstwa Pauliny Świst jest “Karuzela” – dwoje adwokatów, Olka i Piotr, przyjaźnią się ze sobą od czasów studiów, każdy z nich żyje w swoich małżeństwach – do czasu. Ich przyjaźń, życie prywatne i zawodowe komplikuje romans, który ze sobą nawiązują. Wspólnie chcą dorobić się ogromnych pieniędzy, więc korzystają ze swoich licznych kontaktów i rozkręcają karuzelę podatkową. Przestępstwo za przestępstwem, czy to może się dobrze skończyć?

Najlepszy prezent na każdą okazję


Książki Pauliny Świst sprawdzą się jako prezent na każdą okazję – od świąt Bożego Narodzenia, po urodziny. Dla każdego miłośnika kryminałów lub miłosnych intryg sprawdzą się książki z cyklów:

  • “Prokurator” (“Prokurator”, “Komisarz”, “Podejrzany”),
  • “Karuzela” (“Karuzela”, “Sitwa”, “Przekręt”).

Jeśli szukasz prezentu dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna przygodę z tym gatunkiem literackim to dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po książki indywidualne, niewchodzące w skład żadnych serii, takie jak “Chechło” czy “Paprocany”. Dla fanów krótkich form świetnym prezentem będą zbiory opowiadań wielu autorów, w których znajdują się też utwory Pauliny Świst – “Niebezpieczne związki”, “Facet na wakacje”, “Gorące lato” czy ” Zabójcze święta”. Twórczość tej autorki jest zatem na tyle bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy obdarowujemy kogoś tą książką, czy kupujemy ją dla siebie.